Na konferenci Evropské asociace zoologických zahrad a akvárií (EAZA), která na přelomu září a října proběhla v Portugalsku, prezentovali chovatelé z polské Zoo Gdaňsk vylíhnutí mláděte kriticky ohrožené a stále tajemné vodní želvy orlicie bornejské. Na základě konzultací s Ivanem Rehákem a Petrem Velenským toto jediné mládě doslova ,,vykutali" z vajíčka; chov orlicie bornejské se totiž nepodařilo zvládnout tak, aby se mláďata líhla bez lidské dopomoci. Jenže: Když jsem si prohlížel polský poster, už to nebyla pravda. V tu chvíli bylo na světě i přirozeně vylíhlé mládě orlicie bornejské - a to u nás v Praze! Postupně se - také přirozeně - vylíhla ještě další dvě mláďata. Náš kurátor Petr Velenský se svým týmem zaznamenal další veliký úspěch.
Miroslav Bobek: Výjimečná mláďata orlicie bornejské
11. října 2022 6:30
Obecné
Celý článek: https://ekolist.cz/cz/publicistika/nazory-a-komentare/miroslav-bobek-vyjimecna-mladata-orlicie-bornejske
Zdroj: Ekolist.cz