Brněnský magistrát v některých případech vyžadoval dlužné poplatky za odpady neoprávněně, uvedl veřejný ochránce práv Stanislav Křeček. Vyžadoval totiž platbu místního poplatku za komunální odpad i za roky, kdy už dotyčným podle zákona povinnost platit poplatek zanikla. Tito lidé teď mohou dostat peníze zpět. Ombudsman o tom informoval na svém webu. Podle magistrátu se výběr nezaplacených poplatků za odpady uskutečňoval vždy v souladu s názorem nadřízených orgánů. Situace popsaná ombudsmanem se týká řádově desítek lidí, uvedl magistrát.
Brno někdy vyžadovalo dlužné poplatky za odpady neoprávněně, uvedl ombudsman
14. října 2022 0:30
Obecné
Zdroj: Ekolist.cz