Americký ropný gigant Occidental Petroleum a kanadská začínající společnost Carbon Engineering postaví v USA zařízení, které bude ročně odčerpávat 500 000 tun oxidu uhličitého z ovzduší. Bude to největší zařízení na odstraňování tohoto skleníkového plynu z ovzduší na světě, až 120krát větší než současné největší zařízení využívající podobnou technologii. Agentuře Bloomberg to řekla generální ředitelka firmy Occidental Vicki Hollubová.
Firma Occidental plánuje největší zařízení na odsávání CO2 z ovzduší
31. října 2022 10:45
Obecné
Celý článek: https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/firma-occidental-planuje-nejvetsi-zarizeni-na-odsavani-co2-z-ovzdusi
Zdroj: Ekolist.cz