Na výrobce elektřiny zřejmě dopadne povinnost platit odvody z nadměrných příjmů z jejího prodeje. Novelu energetického zákona, která zavádí horní hranici ceny elektřiny u výrobců, dnes schválila Sněmovna ve stavu legislativní nouze. Stát plánuje na odvodech vybrat asi 80 miliard korun. Mají sloužit ke kompenzacím za vysoké ceny energií. Zákon musí ještě projednat Senát a podepsat prezident.
Výrobci elektřiny budou zřejmě platit odvod z příjmů, schválila to Sněmovna
18. listopadu 2022 21:00
Obecné
Celý článek: https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/vyrobci-elektriny-budou-zrejme-platit-odvod-z-prijmu-schvalila-to-snemovna
Zdroj: Ekolist.cz