Po několika odkladech konečně startovala první mise programu Artemis, který má realizovat návrat člověka na Měsíc. Mělo by jít o návrat trvalý, který by se měl stát odrazovým můstkem pro expanzi na Mars a dále. Při prvním letu nejsou na palubě živí astronauti, letí však tři fantomy. Jeden mužský jménem Campos testuje mechanické namáhání a dvě ,,dámy" Helga a Zohar testují radiační zátěž ve velkých vzdálenostech od Země.
Dvě dámy Helga a Zohar letí k Měsíci
21. listopadu 2022 12:00
Vzdělání
Zdroj: Osel.cz