Dva klimatičtí aktivisté, kteří se na protest proti těžbě ropy přilepili k obrazu malíře Vincenta van Gogha, uznal londýnský soud vinnými. Čtyřiadvacetiletá aktivistka Emily Brocklebanková dnes dostala podmíněný trest 21 dní vězení s šestiměsíčním odkladem. Žena však podléhá šestitýdennímu zákazu vycházení, během něhož bude sledována s pomocí elektronického náramku. Výše trestu pro jejího 22letého kolegu zatím nebyla oznámena, uvedla agentura DPA.
Londýnský soud usvědčil aktivisty, kteří se přilepili k van Goghovi
23. listopadu 2022 10:30
Obecné
Celý článek: https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/londynsky-soud-usvedcil-aktivisty-kteri-se-prilepili-k-van-goghovi
Zdroj: Ekolist.cz