Vyjednavači členských států Evropské unie a Evropského parlamentu se v noci na dnešek dohodli na zavedení takzvaného uhlíkového cla, které mají při dovozu do EU platit dodavatelé železa, oceli nebo hnojiv. Nástroj je navržen jako doplněk unijního systému emisních povolenek a má srovnat cenu emisí pro zahraniční výrobce s tou uvalenou na společnosti v EU.
Orgány EU se dohodly na zavedení uhlíkového cla pro dovozce kovů a hnojiv
13. prosince 2022 11:00
Obecné
Zdroj: Ekolist.cz