Japonská automobilka Mazda Motor v listopadu představila plán výdajů 1,5 bilionu jenů (přes 251 miliardy Kč) na elektrifikaci svých vozidel. Zvažuje také investice do výroby baterií. Informovala o tom agentura Reuters. Firma dál zvýšila cíl prodeje elektromobilů až na 40 procent svého celkového světového prodeje do roku 2030.
Automobilka Mazda investuje 1,5 bilionu jenů (přes 251 miliard korun) do elektrifikace
29. prosince 2022 0:30
Obecné
Zdroj: Ekolist.cz