Přibližně každé páté klíště na Moravě přenáší některý z nebezpečných patogenů. Nejde jen o lymskou boreliózu či klíšťovou encefalitidu, ale také o další infekce, které mohou způsobovat vážné zdravotní komplikace. Vyplývá to ze studie, na které se podíleli také vědci z katedry zoologie Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Odborníci proto upozorňují, že ochranu proti klíšťatům není radno podceňovat, sdělili ČTK zástupci fakulty.
Každé páté klíště na Moravě přenáší patogeny, ukázala studie vědců z Olomouce
9. května 2026 17:16
Obecné
Zdroj: Ekolist.cz