Potřebujeme nové energetické zdroje? Nečasova vláda tvrdí, že bez dalších bloků Temelína se Česko neobejde. Uvažuje se dokonce o tom, že by stát mohl ČEZu garantovat výkupní cenu elektřiny. Předseda Teplárenského sdružení a bývalý premiér Mirek Topolánek ale před dalším naléváním peněz do sítí varuje: V české energetice přeinvestováno. Místo podpory "nesmyslných investic" by vláda podle něj měla dbát na to, aby drahá elektřina nepoškozovala zdejší firmy. Více čtěte na ČT24.cz...
Topolánek: "Investovat do energetiky teď je nesmysl"
Zdroj: Tretiruka.cz - energie