Evropská komise by měla mít možnost odložit prodej nových emisních povolenek a řešit tak nadbytek uhlíku na evropském trhu, potvrdili členové Výboru pro životní prostředí, veřejné zdraví a bezpečnost potravin ve své legislativní zprávě, kterou schválili 19. února. Odložení dražeb povolenek by mělo pomoci zvýšit ceny uhlíku ze současného rekordního minima a oživit pobídky k investicím do nízkouhlíkových technologií. Kritici ale tvrdí, že takový zásah zvýší v době recese náklady pro...
Poslanci chtějí přispět k záchraně evropského trhu s uhlíkem odložením dražeb emisních povolenek
Zdroj: Tretiruka.cz - ovzduší