Během letních měsíců roku 2012 došlo v Evropě k nejnižšímu překročení imisního limitu pro troposférický ozon od doby jeho sledování v roce 1997. Epizody překročení imisního limitu byly kratší a rovněž byla dosažena nižší maximální koncentrace. Nicméně imisní limit byl překročen alespoň jednou u přibližně 85 % stanic ve všech členských zemích EU kromě Estonska.
K překročení prahové hodnoty by nemělo dojít více než 25x za rok. Tato podmínka nebyla v letních měsících roku...
Během léta 2012 došlo v Evropě k nejnižšímu znečištění přízemním ozonem za posledních 15 let
Zdroj: Tretiruka.cz - ovzduší