Ve Spojených státech byly minulý týden dokončeny základy jaderných elektráren Vogtle a V. C. Summer, které jsou prvními budovanými jadernými bloky v USA po třech desetiletích. Informovala o tom společnost Westinghouse, která obě zařízení staví. V nových elektrárnách v USA by měl stát reaktor typu AP1000, který Westinghouse nabízí i pro dostavbu jihočeské jaderné elektrárny Temelín. Konkurentem Westinghousu v Temelíně je česko-ruské Konsorcium MIR.1200, které nabízí pro českou elektrárnu své...
E15.cz: V USA se po 30 letech staví nové jaderné elektrárny
Celý článek: http://www.tretiruka.cz/news/e15-cz-v-usa-se-po-30-letech-stavi-nove-jaderne-elektrarny/
Zdroj: Tretiruka.cz - energie