V roce 2012 odprášila huť ArcelorMittal Ostrava o dalších 85 tun prachu. Snížila tím svůj dopad na životní prostředí na historické minimum 584 tun, což představuje třetinovou hodnotu oproti stavu před deseti lety, kdy skupina ArcelorMittal do hutě vstoupila. Na další ekologické investice chce využít evropské dotace určené pro ekologizaci průmyslu. Plánované ekologické investice v celkové hodnotě přes 2,6 miliardy korun sníží emise prachu, oxidů dusíku a přispějí také ke zlepšení...
Za deset let ArcelorMittal Ostrava snížila své roční emise na třetinu
Celý článek: http://www.tretiruka.cz/news/za-deset-let-arcelormittal-ostrava-snizila-sve-rocni-emise-na-tretinu/
Zdroj: Tretiruka.cz - ovzduší