V rámci projektu CO22RECT (CO2 Reaction using Regenerative Energies and Catalytic Technologies) v elektrárně Niederaussem bylo začátkem března 2013 spuštěno unikátní zařízení pro ukládání elektrické energie z obnovitelných zdrojů do vodíku s možností jeho opětovné přeměny na elektřinu v palivových článcích. Ačkoliv sám princip není ve světě ojedinělý, technologie dodaná společností Siemens umožňuje reagovat na výkyvy v přenosové síti s dosud nebývalou...
Siemens zkouší prototyp technologie, která pružně mění kolísáním výkonu v přenosové síti na vodík
Zdroj: Tretiruka.cz - energie