Řada českých firem při nakládání s vysloužilými elektrozařízeními porušuje zákon o odpadech. Za protiprávní nakládání s odpady jim přitom hrozí sankce až do výše 50 milionů korun. Elektroodpad mají podle zákona předat ke zpětnému odběru nebo přímo jeho oprávněnému zpracovateli. Namísto toho staré elektropřístroje často nelegálně prodávají. Důvodem přitom není jen zištnost, ale často i neznalost.
Firmy mají zákonem jasně stanoveno, jakým subjektům mohou předat vyřazené...
Firmy při nakládání s elektroodpadem porušují zákon, hrozí jim sankce až 50 milionů
Celý článek: http://www.tretiruka.cz/news/firmy-pri-nakladani-s-elektroodpadem-porusuji-zakon-hrozi-jim-sankce-az-50-milionu/
Zdroj: Tretiruka.cz - odpady