Podle údajů zapsaných v registru EU se emise způsobené zařízeními, která se účastní systému obchodování s emisními povolenkami (ETS) v loňském roce snížily o 2 % na 1867 miliard tun CO2. Velice pozitivní je fakt, že pouze méně než 1 % společností nezvládlo dodržet pravidla stanovená systémem ETS, nicméně nerovnováha mezi poptávkou a nabídkou emisních povolenek se dále zhoršila. Oproti roku 2011 se počet přebytečných povolenek zdvojnásobil ze zhruba 950 milionů na téměř dvě...
Vloni sice poklesly emise, ale přibylo povolenek
Zdroj: Tretiruka.cz - ovzduší