Temelín. Budou se stavět další dvě věže? Nebudou? Potřebujeme je nutně? Velké české téma. Právem. Jde o to, jak na tom budeme s energií v letech 2030 - 2060 i později. Jestli budeme soběstační a jestli máme být soběstační. Máme rozšiřovat atom, nebo se upnout (jako Němci) výhradně na obnovitelné, nerizikové zdroje? Dnes elektřinu vyvážíme. Zatím nejvíc v roce 2012: vyrobili jsme a vyvezli o čtvrtinu víc, než spotřebujeme. Podle části ekologů z toho plyne, že žádné nové velké centrální zdroje...
Aktuálně.cz: Nalít 500 miliard do Temelína? Chybí pohled očima 2030
Celý článek: http://www.tretiruka.cz/news/aktualne-cz-nalit-500-miliard-do-temelina-chybi-pohled-ocima-2030/
Zdroj: Tretiruka.cz - energie