Stovky miliard dolarů, které každý rok padnou na hledání nových zdrojů fosilních paliv, jsou zbytečnou investicí. Tvrdí to německý klimatolog Stefan Rahmstorf, který byl hostem Událostí, komentářů. Energetické společnosti podle něho usilují o stále nové zásoby, mnohé z nich ale nelze technicky použít ke spalování a výrobě energie. Právě zpracovávání fosilních paliv je jedním z největších zdrojů koncentrace oxidu uhličitého v atmosféře. V současnosti je ho přitom nejvíce...
Miliardy na nové fosilní zdroje jsou vyhozené peníze tvrdí německý klimatolog Stefan Rahmstorf
Zdroj: Tretiruka.cz - energie