Dopoledne jsme vás informovali, že nové solární elektrárny a bioplynové stanice uvedené do provozu v roce 2014 už nebudou mít nárok na žádnou provozní podporu. Deníku E15 to potvrdil Jiří Chvojka, mluvčí Energetického regulačního úřadu (ERÚ). ERÚ zdůvodňuje rozhodnutí tím, že už v roce 2011 tyto dva obnovitelné zdroje dodaly do sítě více elektřiny, než kolik měly vyrobit letos podle Národního akčního plánu. Ministerstvo průmyslu a obchodu chce zastavit veškerou podporu pro nové obnovitelné...
Potvrzeno! ERU nevypíše provozní podpor u pro fotovoltaické systémy a bioplynové stanice uvedené do provozu od 1. 1. 2014
Zdroj: Tretiruka.cz - energie