Sdružení obcí Lanškrounska chce vybudovat v Žichlínku čtvrtou největší spalovnu komunálních odpadů v zemi. Teplo a elektřina z odpadků by navíc mohly zásobovat okolí. Ale krajský úřad zatím záměr nepodpořil. Do roku 2025 mají být uzavřeny všechny české skládky, na něž nyní popelářské vozy odvážejí komunální odpad. Usiluje o to ministr životního prostředí Tomáš Chalupa, přeje si to i Evropská unie. Odpady by se měly likvidovat ve spalovnách. Jednu takovou chce vybudovat za evropské peníze...
Obce na Lanškrounsku chtějí vybudovat čtvrtou největší spalovnu komunálních odpadů v zemi
Zdroj: Tretiruka.cz - odpady