Evropská komise podle Svazu průmyslu a dopravy ČR připravila do roku 2020 až 60 miliard eur určených pro budování inteligentních distribučních sítí elektřiny, takzvaných smart grid, česká politická reprezentace ale o ně nemá podle průmyslníků zájem. Hrozí, že investice, které podniky do modernizace sítí pošlou, se opět rozpočítají do poplatků spotřebitelů. Na konferenci Zdroje versus spotřeba elektrické energie: Jak je na tom česká energetika?, kterou pořádal týdeník Ekonom, na to upozornil...
Průmyslníci: EU nabízí miliardy do energetiky, Čechy to ale nezajímá Více
Celý článek: http://www.tretiruka.cz/news/prumyslnici-eu-nabizi-miliardy-do-energetiky-cechy-to-ale-nezajima-vice/
Zdroj: Tretiruka.cz - energie