Rekultivace pozemků využívaných pro pěstování rychle rostoucích dřevin sloužících k výrobě obnovitelné energie nadále nebude povinná. Vláda měla minulou středu projednat novelu zákona o ochraně zemědělského půdního fondu, která obsahuje ustanovení, jež tuto povinnost vlastníkům plantáží ukládá. Kvůli rozpuštění sněmovny k tomu však nedošlo. Zmatek vznikl v roce 2007, kdy nová takzvaná katastrální vyhláška definovala pěstování rychle rostoucích dřevin jako zemědělskou výrobu, tudíž není nutné...
Řešení zmatku v rekultivaci pozemků pro pěstování rychle rostoucích dřevin je zatím v nedohlednu
Zdroj: Tretiruka.cz - energie