Po více než třech letech čekání dnes začne Městský soud v Praze rozplétat neobvyklý spor. Město Ostrava žaluje Českou republiku kvůli smogu. Ostravský magistrát tvrdí, že stát se nesnaží situaci změnit k lepšímu. Městský soud nejprve smogovou žalobu smetl ze stolu, ale Nejvyšší správní soud ji vrátil zpátky do hry. Pokud stát prohraje, je možné, že se otevře cesta k vyplácení náhrad za zdravotní postižení jednotlivých obyvatel. Více ZDE
Zdroj: ČRo
ČRo: Městský soud v Praze začne projednávat žalobu Ostravy na stát kvůli smogu
Celý článek: http://www.tretiruka.cz/news/cro-mestsky-soud-v-praze-zacne-projednavat-zalobu-ostravy-na-stat-kvuli-smogu/
Zdroj: Tretiruka.cz - ovzduší