Těžební skupina MND, náležící do firemní skupiny miliardáře Karla Komárka, pokročila v záměru těžit plyn z hlubších ložisek na jihu Moravy. Nacházet se v nich může plyn v hodnotě desítek miliard korun. Těžba se nyní na Moravě odehrává v hloubkách do dvou kilometrů pod povrchem země. Projekt nazvaný Bohemian Foreland Exploration cílí na předpokládaná ložiska od tří do pěti a půl kilometru pod zemí. Nově vyhlédnuté lokality leží v pásu od Mikulova po Kyjov. Nacházet se zde mohou desítky miliard...
EKONOM: Komárkova MND cílí na hluboká moravská ložiska. Má zálusk na plyn za desítky miliard
Zdroj: Tretiruka.cz - energie