Polsko může snížit poptávku po uhlí do roku 2030 zhruba o polovinu, pokud se zamíří na obnovitelné zdroje energie. Zároveň se tak zbaví negativního image. Polsko totiž výrazně zaostává za ostatními členy Evropské unie (EU) při zavádění opatření na redukci škodlivých emisí. Informovala o tom agentura Reuters na základě studie, kterou vypracovali výzkumníci z Polska a Německa spolu s evropskými a světovými odborníky na obnovitelné zdroje energie a ochránci ze skupiny Greenpeace.
Úvod k publikaci...
Studie: Polsko může snížit poptávku po uhlí do roku 2030 zhruba o polovinu, pomoci mají obnovitelné zdroje
Zdroj: Tretiruka.cz - energie