Češi si již pomalu zvykají na to, že použité baterie do koše nepatří. Za první pololetí letošního roku jich k recyklaci odevzdali 540 tisíc kilogramů. Za celý loňský rok to přitom bylo celkem 921 tisíc kilogramů. V Čechách jsou letos zatím premianty ve sběru Praha, Ústecký a Plzeňský kraj, na Moravě dosahuje nejlepších výsledků kraj Olomoucký. Podle neziskové společnosti ECOBAT, která se zabývá zpětným odběrem baterií a akumulátorů, stojí za nárůstem především průběžné kontroly a...
V první polovině letošního roku bylo odevzdáno 540 tun použitých baterií.
Celý článek: http://www.tretiruka.cz/news/v-prvni-polovine-letosniho-roku-bylo-odevzdano-540-tun-pouzitych-baterii-/
Zdroj: Tretiruka.cz - odpady