Velcí výrobci osobních automobilů, kteří v roce 2012 prodali v EU27 více než 100 000 vozidel, plní limity pro emise oxidu uhličitého. Devět automobilek, mezi nimi např. BMW, Fiat, Peugeot a Toyota, již plní dokonce i přísnější limit platný k roku 2015. K těmto závěrům dospěla ve své zprávě Evropská agentura pro životní prostředí (EEA). Průměrný automobil vyráběný v EU je v současné době o 20 % energeticky efektivnější než před 10 lety, spotřebovává tak méně paliva...
Automobilky plní stanovené cíle pro emise CO2
Zdroj: Tretiruka.cz - ovzduší