Skupina ČEZ investuje do dalšího provozu Elektrárny Dětmarovice a.s. stovky milionů korun. Obyvatelé a firmy se o dodávky elektrické energie a tepla bát nemusí.
Přísnější emisní limity budou platit od roku 2016. "Množství prachu a oxidů síry splňujeme už nyní," říká ředitel elektrárny Vlastimír Kontrik a dodává, že "Teď nás čeká investice v řádu stovek milionů korun na snížení oxidů dusíku. Beru to jako jasný signál majitele elektrárny, že chce v Dětmarovicích...
ČEZ: Elektrárna Dětmarovice pojede i po roce 2016
Zdroj: Tretiruka.cz - energie