Systém dopravy v řadě evropských měst se postupně proměňuje, což má pozitivní vliv na stav životního prostředí. Stoupá kvalita a využívání městské hromadné dopravy, rozvíjí se infrastruktura a roste popularita cyklistické dopravy. Současně zvolna klesá využívání osobního automobilu, doposud drtivě převažujícího dopravního prostředku ve městech. I přes tento pozitivní vývoj však doprava nadále zůstává významným zdrojem emisí skleníkových plynů, znečišťujících látek a nadměrného hluku,...
Změna dopravy ve městech zlepšuje kvalitu života
Zdroj: Tretiruka.cz - ovzduší