Asi 180 miliard korun budou podle ministerstva průmyslu a obchodu stát v ČR opatření nutná k úsporám energií nařízeným Evropskou unií. V dnešním vydání to píší Hospodářské noviny (HN). Celá EU by měla spotřebu energií omezit podle předloňské směrnice do roku 2020 o pětinu, každý stát si ale stanoví vlastní cíl. Česká vláda určila loni v srpnu jako národní cíl snížení spotřeby o 47,84 petajoulu na 1190,46 petajoulu, tedy zhruba o čtyři procenta. Šetření má začít už letos.
Česko investuje do úspor energií 180 miliard, posílí dotace
10. ledna 2014 9:37
Obecné
Celý článek: http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/cesko-investuje-do-uspor-energii-180-miliard-posili-dotace
Zdroj: Ekolist.cz