Až na pár výjimek se v západní Evropě a na východě USA nevyskytují žádné velké šelmy. Ve zbytku světa se jejich počty rychle snižují. Celosvětově hrozí, že pro ekosystém životně důležité velké šelmy vyhynou. Vědci poukazují na to, že svět bez velkých šelem by byl velmi trudné místo. Nadějí je skutečnost, že tam, kde se podařilo stavy šelem obnovit, se ekosystém rychle vrátil do původní rovnováhy.
Svět bez velkých šelem by byl velmi trudné místo, říkají vědci
20. ledna 2014 2:37
Obecné
Celý článek: http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/svet-bez-velkych-selem-by-byl-velmi-trudne-misto-rikaji-vedci
Zdroj: Ekolist.cz