O července loňského roku je možné kácet v oplocených zahradách stromy, jak je majitelům libo. Umožňuje to vyhláška bývalého ministra Tomáše Chalupy (ODS), která měla odlehčit správním řízením na obecních úřadech. Podle ochránců přírody ale norma umožňuje téměř libovolné kácení. Za kritiky se postavil i ombudsman, který ministerstvu doporučil, aby vyhlášku změnilo.
Kácení v zahradách je zřejmě protiústavní. Ombudsman ministerstvu doporučuje změnu vyhlášky
10. února 2014 4:18
Obecné
Zdroj: Ekolist.cz