V důsledku znečištění ovzduší zemřelo v roce 2012 sedm milionů lidí. Vyplývá to ze zprávy Světové zdravotnické organizace (WHO). Podle zprávy jde o více než dvojnásobný počet úmrtí spojených s nemocemi způsobenými špatným vzduchem než při posledním hodnocení za rok 2008. Znečištění ovzduší se tak stalo nejvážnějším zdravotním rizikem na naší planetě spojeným se životním prostředím, uvedli zástupci organizace podle agentury AFP.
Kvůli znečištěnému vzduchu zemřelo v roce 2012 sedm milionů lidí
25. března 2014 9:37
Obecné
Celý článek: http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/kvuli-znecistenemu-vzduchu-zemrelo-v-roce-2012-sedm-milionu-lidi
Zdroj: Ekolist.cz