Horní Planá (Českokrumlovsko) 8. května (ČTK) - Na mítinku v Horní Plané, který svolal senátor a někdejší šéf Agrární komory Jan Veleba, ve čtvrtek řečníci vyzvali obyvatele Šumavy, aby se stali signatáři takzvané Charty Šumavy, která by měla pomoci prosadit jejich kontroverzní zákon o Národním parku Šumava ve Sněmovně. Kvůli odvolání ředitele šumavského národního parku Jiřího Mánka (dříve ODS) pak vyzvali ministra životního prostředí Richarda Brabce (ANO), aby zvážil setrvání ve funkci. Na mítinku, kde vystoupili především zástupci ODS, se sešly asi tři stovky lidí.
Signatáři Charty Šumavy vyzvaly ministra Brabce k odstoupení
10. května 2014 4:27
Obecné
Celý článek: http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/signatari-charty-sumavy-vyzvaly-ministra-brabce-k-odstoupeni
Zdroj: Ekolist.cz