zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

OZO kompost již nyní ve všech sběrných dvorech

06.03.2016
Bioodpady
OZO kompost již nyní ve všech sběrných dvorech

Odpadová společnost OZO Ostrava přichází se dvěma novinkami v oblasti prodeje pytlovaného kompostu a zeminového substrátu ve sběrných dvorech. Prodej těchto výrobků z vlastní kompostárny zahajuje oproti předchozím letům o měsíc dříve a rozšířila ho do všech ostravských sběrných dvorů. Za rok 2015 OZO Ostrava prodalo 4432 tun kvalitního kompostu a zeminového substrátu. Ty vyrábí z biologicky rozložitelného odpadu rostlinného původu, který vysbírá ve své svozové oblasti.

Právě dnes, tedy o měsíc dříve než v minulých letech, začal prodej kompostu a zeminového substrátu vyrobených na kompostárně OZO Ostrava v loňské vegetační sezoně. Oba výrobky jsou baleny do pytlů o objemu 18 litrů, cena jednoho pytle je 23 Kč. Další novinkou je rozšíření prodeje pytlovaného kompostu a zeminového substrátu do všech dvanácti sběrných dvorů v Ostravě. Ještě loni se přitom kompost prodával jen v sedmi z nich. ,,Profesionální balení a uložení pytlů na paletách umožnilo snadnější návoz výrobků i jejich úsporné umístění na ploše i v nejmenších sběrných dvorech. A tak i když zima na některých místech stále ještě ukazuje zuby, věříme, že zahrádkářům, kteří se už jara nemohou dočkat, brzké zahájení prodeje kompostu v ostravských sběrných dvorech - navíc za velmi příznivé ceny - přijde vhod," říká mluvčí OZO Ostrava Vladimíra Karasová s tím, že zájemcům, kteří potřebují kompostu či zeminového substrátu zakoupit větší množství, doporučuje zajet přímo do ostravské kompostárny v Hrušově, kde se kompost vyrábí. Ta v loňském roce přijala přes 9 tisíc tun biologicky rozložitelného odpadu rostlinného původu, především trávy, listí a větví. A to nejen od občanů města, kteří využívají služby svozu zeleně či odvážejí svůj odpad ze zahrádek sami do sběrných dvorů, ale také zeleň z údržby veřejných zelených ploch ve městě.

Statistika za rok 2015:

Návoz na kompostárnu: 9 227 tun (výrazný pokles kvůli suchému létu, v předchozích letech 12-15 tisíc tun)

Prodej: 1608 tun kompostu, 2824 tun substrátu

Za první 2 měsíce prodeje pytlovaných výrobků (říjen - listopad 2015) ve sběrných dvorech prodáno: 620 pytlů kompostu a 808 pytlů substrátu

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
22
4. 2021
22.4-16.5.2021 - Festival, slavnost
Brno a okolí
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí