zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Navštivte Zoo Olomouc za vysloužilý spotřebič

03.06.2016
Ekologická dovolená, cestování
Zpětný odběr
Navštivte Zoo Olomouc za vysloužilý spotřebič

Přijďte v sobotu 4. červnas vysloužilým elektrospotřebičem do Zoologické zahrady Olomouc, odevzdejte ho do přistaveného kontejneru a získejte dětskou vstupenku. Můžete zde odevzdat například rychlovarnou konvici, toustovač, žehličku či fén.

Tuto akci připravilkolektivním systémem ELEKTROWIN,který se zabývá sběrem a recyklací elektroodpadu,ve spolupráci s Olomouckým krajem a olomouckou zoo.

Děti i dospělí budou mít možnost se u stánku ELEKTROWINu dozvědět, jak správně zacházet s vysloužilým elektrozařízením, aby neohrožovalo životní prostředí.

,,Recyklaci je potřeba stále připomínat stejně tak, jako že vysloužilé elektrospotřebiče nepatří do směsného odpadu. ELEKTROWIN působí na trhu již více než deset let a za tu dobu jsme vybudovali přes 13 000 sběrných míst," vysvětluje vedoucí zákaznického oddělení společnosti ELEKTROWIN Jan Marxt.

ELEKTROWIN a.s. je největším kolektivním systémem zaměřeným na zpětný odběr vysloužilých elektrospotřebičů v České republice. Společnost zajišťuje sběr, zpracování, využití a likvidaci nefunkčních elektrozařízení a elektroodpadu. Od svého založení v roce 2005 již zrecyklovala více než 15 000 000 vyřazených elektrospotřebičů o celkové hmotnosti 245 000 tun. Zaměřuje se na chladicí zařízení, velké a malé elektrospotřebiče, elektrické a elektronické nástroje. Společnost je nezisková, jejími akcionáři jsou přední výrobci velkých a malých domácích spotřebičů. Sběrnou síť tvoří více než 13 000 sběrných míst po celé České republice.Více informací naleznete na www.elektrowin.cz.

ZOO Olomouc vznikla vpadesátých letech minulého století. Za téměř 60 let jejího fungováníbylo dosaženo mnoha chovatelských úspěchů (odchovylevhartů mandžuských ohroženýchvyhubením, odchovy lvů berberských). V roce 2013 byla pro veřejnost otevřena první etapa Safari. Raritou v rámci všech zoo České republiky je umístění nejvyšší vyhlídkové věže přímo v zoologické zahradě. Zoo Olomouc je členem prestižních mezinárodních organizací jako je EAZA nebo také WAZA. Otevřeno je po celý rok. Více informací na www.zoo-olomouc.cz.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí