zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Blanický cyklorytíř 2016 již tuto sobotu!

10.06.2016
Doprava
Ekologická dovolená, cestování
Blanický cyklorytíř 2016 již tuto sobotu!

Srdečně vás zveme na v pořadí již 11. ročník Blanického cyklorytíře. Konat se bude v sobotu 11. června 2016 se startem mezi 13. a 14. hodinou v Louňovicích pod Blaníkem. Akci společně pořádá Městys Louňovice pod Blaníkem a Český svaz ochránců přírody Vlašim.

Zúčastněte se s námi zahájení cykloturistické sezóny společnou cyklojízdou kolem bájné hory Blaník na trase v délce 34 km, která povede přes několik obcí regionu.

Na závěr okruhu proběhne slavnostní pasování všech účastníků na ,,Blanického cyklorytíře 2016", které provede blanický rytíř v plné zbroji.

Vyjížďka začíná v Louňovicích pod Blaníkem a dále pokračuje po cyklotrase s názvem "Po stopách blanických rytířů". Trasa vede kolem bájné hory Blaník přes stejnojmennou chráněnou krajinnou oblast. Na trase je instalováno několik zastavení s ilustrovanými legendami o blanických rytířích, vystavěna jsou zde i odpočinková místa pro turisty.

Letošní trasa povede z Louňovic pod Blaníkem přes Načeradec, Pravonín, Částrovice, Vracovice, Kondrac, Ostrov a Veliš zpět do Louňovic pod Blaníkem.

Součástí letošní vyjížďky bude asi 9 km dlouhá dětská trasa s aktivními zastávkami, na kterých budou děti plnit různé úkoly.

Více informací najdete na www.cyklorytir.cz.

Takže v sobotu 11. června - vezměte kolo a pojeďte s námi!

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí