zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Tábor: Úsporné a bezpečné veřejné osvětlení

25.01.2019
Obec, město
Osvětlení
Tábor: Úsporné a bezpečné veřejné osvětlení

Společnost Technické služby Tábor získala i v letošním roce 2 miliony korun na výměnu svítidel veřejného osvětlení. Program EFEKT ministerstva průmyslu a obchodu je zaměřen na podporu úspor energie a využití obnovitelných a druhotných zdrojů energie. Dosažená úspora energie u rekonstruované části musí být minimálně 35 % průměrné celkové spotřeby energie za poslední tři roky. V Táboře se podařilo docílit úspory převyšující 60 %.

Výměnou svítidel dojde také k omezení rušivého osvětlení za dodržení norem pro dané třídy komunikací a bude dosaženo výrazné úspory u servisní činnosti. Cílem projektu je zachování rovnováhy mezi intenzitou veřejného osvětlení, bezpečností dopravy a pocitem bezpečí chodců. V roce 2017 se z dotačních prostředků vyměnilo 356 ks výbojkových svítidel za svítidla se zdrojem LED s regulací světelného toku. V roce 2018 se podařilo z dotací vyměnit již 442 ks svítidel. Výše podpory je již podruhé 2 miliony korun, což je maximum uznatelných nákladů na projekt.

Technické služby Tábor uspěly s projektem Úspory energií ve veřejném osvětlení i v letošních cenách SDGs, když se dostaly mezi semifinalisty. Pro rok 2019 připravují žádost o dotaci na již třetí etapu.

Kontakt na Zdravé město
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí