zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Povodí Ohře upravilo jez v Radošově, bude bezpečnější

13.08.2011
Voda
Ekologická dovolená, cestování
Povodí Ohře upravilo jez v Radošově, bude bezpečnější

Povodí Ohře dokončilo na začátku srpna opravu dalšího jezu na Ohři. Po úpravách by měl být jez bezpečnější pro vodáky, ale i pro záchranáře, kteří by zde mohli zasahovat, informoval ČTK mluvčí Povodí Ohře Jan Svejkovský. Na dlouhou dobu je to ale poslední taková investice do jezů na vodácky oblíbené řece, řekl dnes ČTK Svejkovský.

Nově jsou na jezu bójky, varovné tabule, zábradlí a vázací ocelová oka pro záchranáře. "Již během realizace těchto prvků došlo zhotovitelskou firmou k záchraně dvou vodáků, kteří se přes výstrahy rozhodli radošovský jez sjet a riskovat při tom své životy. Kdyby nebylo příznivé shody okolností, zřejmě by došlo k dalším naprosto zbytečným úmrtí," doplnil Svejkovský.

Financování úprav zajistil státní podnik Povodí Ohře s částečným spolufinancováním Karlovarského kraje ve výši 50.000 Kč. Celkové náklady byly zhruba 400.000 korun.

Vloni Povodí Ohře zcela předělalo velmi nebezpečný jerz v Karlových Varech - Tuhnicích. Tam kromě úprav k vyšší bezpečnosti přestavba jezu umožní i "přechod" ryb a dalších živočichů. Stavba za zhruba 17 milionů byla dotovaná z přeshraničního programu Evropské unie.

"S úpravou dalších jezů zatím nepočítáme. Prioritou je pro nás nyní odstraňování povodňových škod na severu Čech," řekl dnes ČTK Svejkovský. Jestli v budoucnu projdou rekonstrukcí i další jezy na Ohři, bude záležet na finančních možnostech Povodí Ohře.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí