zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V září začne fungovat environmentální centrum ve Vrchlabí

10.03.2013
Ekologická dovolená, cestování
V září začne fungovat environmentální centrum ve Vrchlabí

Krkonošské centrum environmentálního vzdělávání, které nyní budují stavbaři ve Vrchlabí na Trutnovsku, by mělo začít fungovat v září. Správa Krkonošského národního parku (KRNAP) v centru nabídne různé akce pro veřejnost. ČTK to dnes řekl mluvčí Správy KRNAP Radek Drahný.

Výstavba budovy centra zhruba za 90 milionů korun začala v sousedství budovy správy parku v červenci 2011. "Stavba pokračuje podle harmonogramu, střecha je položená a stavbaři nyní pracují v interiérech," řekl Drahný. Nízkoenergetická stavba po dokončení nabídne lidem přednáškový sál s kapacitou 80 lidí, knihovnu, učebnu, výstavní prostory a sociální zázemí.

Podle Drahného nové centrum nabídne ekologickou výchovu všem generacím. "Klíčovou skupinou jsou pro nás žáci a studenti a mladí lidé, ale budou tam i akce pro ostatní veřejnost, různé přednášky, programy pro maminky s dětmi," řekl Drahný. Podle něj podobné prostory dosud Správě KRNAP chyběly.

Krkonošský národní park letos v květnu oslaví 50. výročí od svého založení. Správa KRNAP připravila vydání publikací, souhrnnou výstavu a na 17. května také veřejnou oslavu s koncertem. Více informací je možné najít na www.krnap.cz.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí