Praha rozšiřuje sběr kovových obalů

15. červenece 2014
Praha rozšiřuje sběr kovových obalů

Od 1. 7. 2014 mohou nově občané Prahy a návštěvníci města na území městských částí Praha 1, Praha 4, Praha 15, Praha 17, Praha - Dolní Měcholupy, Praha - Dubeč, Praha - Klánovice, Praha - Kolovraty, Praha - Kunratice a Praha - Štěrboholy využít přistavených kontejnerů na sběr kovových obalů.

Pilotní projekt na sběr a svoz nápojových plechovek byl ukončen ke konci června. Byl úspěšný, celkem se podařilo od 1. 5. 2013 do 30. 6. 2014 na třiapadesáti stanovištích rozmístěných v Praze 1, Praze 4, Praze 17 a Praze Klánovicích vysbírat 2065 kilogramů nápojových plechovek a 647 kilogramů ostatních kovových obalů.

Byl to poměrně překvapivý výsledek a také ohlas veřejnosti byl velmi pozitivní, proto byl navazující pilotní projekt nově rozšířen na všechny kovové obaly (tj. do šedých nádob je možné odkládat nápojové plechovky, konzervy od potravin, zvířecí konzervy, tuby, uzávěry a víčka od nápojů, jogurtů atd.) Naopak do těchto nádob nepatří stlačené kovové nádoby od kosmetiky a jiných sprejů, kovové obaly od barev, benzínu, motorových olejů atd.

Druhý pilotní projekt ještě rozšíří množství získaných informací o možnostech sběru kovových obalů na území hl. m. Prahy a zároveň znamená další zkvalitnění služby poskytované občanům v oblasti třídění odpadu.

Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů