Ocenění pro terminál Schenkeru v Singapuru

Ocenění pro terminál Schenkeru v Singapuru

Nové logistické centrum společnosti DB Schenker v Singapuru získalo platinovou cenu Green Mark, kterou uděluje singapurská komora BCA (Building & Construction Authority). Toto ocenění se uděluje budovám, které využívají inovace a jsou šetrné k životnímu prostředí.

Logistická hala leží 15 minut od mezinárodního letiště Changi v Tampines LogisParku a slouží zákazníkům všech klíčových segmentů, mezi něž patří zdravotnictví, elektronika nebo automobilový průmysl. Náklady na stavbu, jejíž rozloha na třech podlažích přesahuje 54 tis. m2, byly 41 mil. eur.

Nový areál je postaven s celou řadou prvků pasivních budov. Budova disponuje například vysoce kvalitní tepelnou izolací, která zajišťuje minimální tepelné úniky. Čerstvý vzduch je do interiéru přiváděn pomocí moderního systému klimatizace, který zajišťuje efektivní proudění vzduchu při minimální spotřebě energie. Okolí budovy je zavlažováno pomocí zachycené dešťové vody.

Systém BCA Green Mark posuzuje pět zásadních kritérií, mezi něž patří energetická efektivita, vodní hospodářství, ochrana životního prostředí, kvalita vnitřního vybavení a další inovativní ekologické postupy, které přispívají k lepšímu výkonu budovy.

Platinové ocenění je v rámci systému Green Mark nejvyšší dosažitelnou hodnotou a DB Schenker touto cenou potvrdil naplňování své dlouhodobé strategie, jejímž cílem je do roku 2020 snížit celkové emise z roku 2006 o 20 %.

DB Schenker v Singapuru je jedním z vedoucích poskytovatelů služeb kontraktační logistiky a řešení v oblasti řízení dodavatelského řetězce. Celková skladová kapacita zde přesahuje 252 tis. m2.

Zdroj:Logistika
Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů