Zelená hypotéka od Hypoteční banky podpoří jako jediná na trhu výstavbu energeticky šetrného bydlení

Zelená hypotéka od Hypoteční banky podpoří jako jediná na trhu výstavbu energeticky šetrného bydlení

Hypoteční banka přichází s nabídkou tzv. Zelené hypotéky, dlouhodobého konceptu na podporu výstavby a rekonstrukce moderního a energeticky šetrného bydlení. Zelenou hypotéku bude moci využít každý, jehož stavba splní energetickou náročnost ve třídě A nebo B. Banka si pro klienty, pro které je důležitá zodpovědnost vůči životnímu prostředí připravila řadu finančních benefitů. Odmění je ihned při sjednání Zelené hypotéky balíčkem zvýhodnění v celkové hodnotě minimálně sedm tisíc korun a všichni mohou získat rezervu v podobě 20 % finančních prostředků nad rámec rozpočtu předloženého při žádosti o hypoteční úvěr.

,,Jako jednička na trhu máme možnost námi nabízené produkty neustále vyvíjet a podílet se na určování trendů v oblasti poskytování hypoték. Protože v posledních letech vnímáme velmi silný zájem našich klientů o energeticky úsporné domy, má podle nás stále větší význam zabývat se otázkou životního prostředí, šetrnou architekturou a zdroji obnovitelné energie. Chceme být bankou, která reaguje na pozitivní trendy a přání svých klientů. Proto umíme tyto zajímavé projekty nejen financovat, ale chceme je i finančně zvýhodnit. Díky Zelené hypotéce podpoříme všechny se zájmem investovat do ekologicky udržitelnějšího bydlení," říká mluvčí Hypoteční banky Andrea Vokálová.

Zelenou hypotéku bude moci využít každý, jehož projekt bude opatřen štítkem s energetickou náročností ve třídě A nebo B. Banka si pro tyto klienty připravila balíček finančních benefitů, díky kterým mají možnost při sjednání Zelené hypotéky získat zvýhodnění i více než sedm tisíc korun. A úspory jsou zajímavé pro klienty nejen při vyřizování hypotečního úvěru, ale hlavně při samotném provozu nízkoenergetického bydlení. Chod takových domácností totiž znamená pravidelnou každoroční úsporu pro kapsu svého majitele.

,,Při nastavování nového produktu jsme se inspirovali v západních zemích, kde se trend zodpovědnosti k životnímu prostředí i v oblasti bydlení, těší velké oblibě. Věříme, že si i v České republice Zelenou hypotéku najde velké množství ekologicky smýšlejících lidí," doplňuje Vokálová. Hypoteční banka plánuje novinku nabízet na svých pobočkách, a to ve všech regionech.

Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů