zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Metodika pro udělování výjimek pro velká spalovací zařízení

15.01.2019
IPPC
Metodika pro udělování výjimek pro velká spalovací zařízení

Ministerstvo životního prostředí vydalo Metodiku pro udělování výjimek pro velká spalovací zařízení jako aplikaci § 14 odst. 5 zákona o integrované prevenci na velká spalovací zařízení...

Účelem dokumentu je podrobněji rozpracovat možnosti postupu provozovatelů a povolujících orgánů při implementaci závěrů o nejlepších dostupných technikách (BAT) pro velká spalovací zařízení. Jedná se o postup v případech, kdy se uplatní ustanovení § 14 odst. 5 zákona o integrované prevenci. Tímto se doplňuje materiál k metodickému dokumentu k problematice ekonomického hodnocení dosažení úrovně emisí spojených s nejlepšími dostupnými technikami a odborného posouzení, který byl publikován prostřednictvím informačního systému integrované prevence MŽP 15.04.2014. Tento materiál i metodika z roku 2014 by měly usnadnit zpracování žádosti a hodnocení podle příloh 1 a 3 vyhlášky č. 288/2013 Sb., o provedení některých ustanovení zákona o integrované prevenci.
S ohledem na charakter dotčeného odvětví se tento materiál týká pouze stávajících zařízení ve smyslu definice závěrů o BAT pro velká spalovací zařízení.
Dokument je primárně aplikovatelný na SO2, NOx a prach (TZL). Pro ostatní polutanty (např. Hg) má pouze informativní a podpůrný charakter, zejména s ohledem na absenci relevantních sektorových dat, aplikovatelných na národní úrovni, ve vlastním materiálu.

V Příloze 1 je uveden dokument "Aplikace §14 odst. 5 zákona o integrované prevenci na velká spalovací zařízení".
V Příloze 2 je uveden dokument "REVIEW OF THE BEST AVAILABLE TECHNIQUES (BAT) REFERENCE DOCUMENT FOR LARGE COMBUSTION PLANTS (BREF LCP), ASSESSMENT OF SPLIT VIEW RATIONALES"

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
4
11. 2021
4.11.2021 - Konference
Praha, HubHub - Palác Ara
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí