zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Lhůty u dotačních výzev v prioritní ose 4 prodlouženy

06.04.2020
Příroda
Lhůty u dotačních výzev v prioritní ose 4 prodlouženy

Agentura ochrany přírody a krajiny ČR ve spolupráci s Řídicím orgánem programu (MŽP) přistoupila v souvislosti s aktuální epidemiologickou situací a přijatými bezpečnostními opatřeními k prodloužení příjmu žádostí o podporu u vybraných výzev v prioritní ose 4 (Ochrana a péče o přírodu a krajinu) a k úpravě lhůt na doplnění žádostí o podporu ve formální kontrole.

Revitalizace mělkého lesního rybníčku s výskytem růžové formy leknínu bílého v Přírodní památce Boušovka (foto: Zuzana Růžičková)

Prodloužení výzev v prioritní ose 4

Změna se týká výzvy č. 31. na opatření pro kraje, výzvy č. 52 na zpracování plánů ÚSES, výzvy č. 115 na realizaci sídelní zeleně vyplývající ze studií systémů sídelní zeleně a dále kolových výzev č. 138 pro specifický cíl 4.1 a 140 pro specifický cíl 4.3.

U průběžných výzev č. 31, 52 a 115 se příjem žádostí o podporu prodlužuje do 31. 8. 2020, u kolových výzev č. 138 a 140 se prodlužuje do 3. 8. 2020.

Úprava lhůt pro doplnění žádostí

Apelujeme na žadatele a příjemce, aby, pokud je to možné, respektovali standardní lhůty. V opačném případě je možné využít institut žádosti o prodloužení lhůty.

Při doplňování dokumentů k formální kontrole bude v případě průběžných výzev lhůta pro doplnění prodloužena dle požadavku žadatele. V případě kolových výzev jsou lhůty automaticky prodlouženy na 15 kalendářních dnů. Na základě žádosti žadatele, odůvodněné souvislostí se šířením SARS-CoV-2, může být lhůta prodloužena i individuálně. O prodloužení je v takovém případě nutné požádat.

Věříme, že námi přijatá opatření vám pomohou lépe překlenout stávající krizové období, a umožní řádné podání žádostí.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí