zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Rožnov p.R. zavede nový systém evidence komunálního odpadu

06.10.2020
Odpady
Recyklace
Urbánní ekologie
Rožnov p.R. zavede nový systém evidence komunálního odpadu

Radnice v Rožnově pod Radhoštěm na Vsetínsku zavede nový systém evidence odpadu, chce snížit náklady na odpadové hospodářství a směsný odpad důsledněji třídit. Každá popelnice a kontejner na netříděný odpad z domácností bude označen kódem, díky kterému bude možné zjistit objem nádoby, naplněnost, hmotnost odpadu, počet vývozů a nastavení svozových tras. Technologie, pomocí které bude možné sledovat množství vyprodukovaného komunálního odpadu, bude pořízena do konce roku, sdělila dnes ČTK mluvčí radnice Petra Graclíková.

"Připravuje se legislativa, která bude zakazovat skládkování směsného komunálního odpadu a lze předpokládat, že náklady na odstranění odpadů budou stoupat. Našim cílem je najít řešení, které by se nedotklo občanů, tak aby se nemusely zvyšovat poplatky za odpady. I z tohoto důvodu chceme mít již dopředu vyhodnocená konkrétní čísla, se kterými poté můžeme již pracovat," uvedl místostarosta Jan Kučera (Nezávislí Rožnováci). Podle něj se mohou buď lépe a více třídit odpady, nebo také optimalizovat svozové trasy.

Nový systém evidence svozu odpadu bude stát 300.000 korun, poté každý rok asi 100.000 korun. Za svoz a sběr odpadu dává město asi 15 milionů korun. Lidé mají k dispozici kontejnery na jednotlivé komodity - plast, sklo, papír, kovy, nápojové kartony nebo vysloužilé elektrospotřebiče. "Každým rokem město občanům s trvalým pobytem nabízí zdarma tašky na tříděný odpad," uvedla mluvčí.

Zdroj: ČTK

Už vím, kam s ním!
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí