Po 9 měsících začala větrná elektrárna Rosatomu dodávat elektřinu na velkoobchodní trh

8. dubna 2021
Po 9 měsících začala větrná elektrárna Rosatomu dodávat elektřinu  na velkoobchodní trh

Počínaje 1. dubnem 2021 začala Karmalinovská větrná elektrárna dodávat elektřinu na ruský velkoobchodní trh s energií a výkonem. Výstavbu elektrárny začala společnost NovaWind (dceřiná společnost ruské korporace pro atomovou energii Rosatom) v červenci 2020.

Karmalinovská větrná elektrárna se nachází v Stavropolském kraji na jihu Ruské federace, má instalovaný výkon 60 MW a tvoří ji 24 turbín. Cílem Rosatomu není jen samotná výstavba větrných elektráren, ale také zvyšování podílu domácího průmyslu a přenos technologií do ruských továren. Lokalizace během výstavby této elektrárny dosáhla 68 %.

,,V roce 2020 vstoupila do plného provozu naše sériová výroba zařízení pro větrné turbíny, kterou jsme vybudovali ve Volgodonsku. Karmalinovská elektrárna už používá řadu zařízení, které byly kompletně vyrobeny v Rusku. Během její výstavby jsme tak dokázali zvýšit nezbytnou míru lokalizace. Díky odladění dodavatelského řetězce a vlastní výrobě věřím, že jsme připraveni dosáhnout dalších cílů v rozvoji větrné energetiky a dále zvyšovat lokalizaci i export zařízení a služeb," uvedl generální ředitel společnosti NovaWind Alexandr Korčagin.

Rosatom má v současnosti rozestavěné další tři větrné elektrárny v Stavropolském kraji a v Rostovské oblasti. Do roku 2024 by měl uvést do provozu větrné turbíny o celkovém výkonu 1,2 GW.

Zdroj: Essential Communication, s.r.o.

Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů