zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Unipetrol investoval do nové teplárny pro jednotku u Litvínova 1,2 miliardy Kč

03.09.2021
Ovzduší
Firemní ekologie
Unipetrol investoval do nové teplárny pro jednotku u Litvínova 1,2 miliardy Kč

Petrochemický holding Orlen Unipetrol má novou teplárnu pro etylenovou jednotku v areálu u Litvínova na Mostecku za 1,2 miliardy korun. Emise prachu klesnou o 50 procent a emise oxidů dusíku o 70 procent. ČTK o tom dnes informoval mluvčí společnosti Pavel Kaidl. Nová plynová kotelna nahradila dosavadní hnědouhelnou.

"Pokračujeme v rozvoji našich výrobních kapacit směrem ke zvyšování efektivnosti a snižování energetické a emisní náročnosti. Nová, moderní kotelna etylenové jednotky je toho dokladem. Má vyšší účinnost a její zprovoznění je dalším dílčím krokem na cestě k emisní neutralitě, které chceme dosáhnout nejpozději do roku 2050," uvedl Tomasz Wiatrak, předseda představenstva skupiny ORLEN Unipetrol.

Kotelna je vybavena dvěma kotly, z nichž každý vyrobí až 105 tun vysokotlaké páry za hodinu. Mají zhruba o tři procenta vyšší účinnost než dosavadní teplárenský zdroj. Realizací investice ORLEN Unipetrol plní podle mluvčího požadavky české a unijní legislativy v oblasti ochrany ovzduší včetně zpřísněných emisních limitů pro velká spalovací zařízení vycházející z unijního dokumentu, který nyní nabyl účinnosti.

Skupina Orlen Unipetrol je největší rafinérskou a petrochemickou společností v Česku. Zaměřuje se na zpracování ropy a na výrobu, distribuci a prodej pohonných hmot a petrochemických produktů - zejména plastů a hnojiv.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
4
11. 2021
4.11.2021 - Konference
Praha, HubHub - Palác Ara
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí