zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Američan Tunick fotografoval 300 nahých Izraelců u vysychajícího Mrtvého moře

23.10.2021
Klimatické změny
Sucho
Američan Tunick fotografoval 300 nahých Izraelců u vysychajícího Mrtvého moře

Tři sta nahých Izraelců a Izraelek zapózovalo v neděli u břehu Mrtvého moře pro instalaci, jíž chce americký fotograf Spencer Tunick připomenout ubývající vodu v této vzácné lokalitě. Tunick má za sebou podobné projekty z francouzských vinic, švýcarského ledovce nebo jihoafrické pláže. Jeho projekt v Izraeli podpořilo tamní ministerstvo cestovního ruchu, napsala dnes agentura AP.

"Návštěva Izraele pro mne byla zkušenost, vždy se sem vracím a fotografuji v zemi, která jako jediná na Blízkém východě takové umění dovolí," řekl Tunick. Instalaci u Mrtvého moře zorganizoval už před deseti lety.

Tentokrát shromáždil v neděli odpoledne v poušti u města Arad 300 dobrovolníků, kteří si natřeli nahá těla bílou barvou. Fotografoval asi tři hodiny.

Organizátoři doufají, že se jím tímto podnikem podaří přispět k ochraně Mrtvého moře a zaměřit na ně pozornost. Nejníže položené odkryté místo na Zemi v posledních letech rychle ztrácí vodu, protože Izrael a okolní státy odklonily jeho přítoky, aby mohly vodu používat v zemědělství.

Ministerstvo cestovního ruchu doufá, že Tunickovy snímky do oblasti přilákají návštěvníky.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí